نوشته های محمد جواد شکوری مقدم
به همراه یک تیم صمیمی و مهربان سرویس های آپارات ، فیلیمو ، میهن بلاگ و صبا ویژن ... را مدیریت می کنیم
اخباری از آپارات و کلوب دات کام
پنجشنبه 12 بهمن 1391-05:41 بعد از ظهر


سلام به همه دوستان عزیز 

اول از همه بابت دیر به دیر بروز شدن این وبلاگ عذر خواهی می کنم، اصولا به نوشتن در این سن و سال علاقه ویژه ای ندارم، ولی شاید چند سال بعد روحیه ام تغییر کند، نمی دانم !

حدود  دو سال از راه اندازی سرویس سوم موسسه صبا، آپارات، می گذرد. سرویسی که هر روز، چیز جدیدی به تیم فنی و مدیریتی صبا آموخته و خواهد آموخت.

از پردازش ویدیو ها با کیفت و حجم مناسب  گرفته تا ذخیره سازی نزدیک به 10 ترابایت فایل ویدیویی و پهنای باند بسیار بالا، بسیاری از این موارد از تجارب گذشته تیم صبا در سرویس های کلوب دات کام و میهن بلاگ  بهره برده و بسیاری دیگر کاملا جدید  و نیازمند به تحقیق بود.

برخی اوقات کارهای فنی عمیق و زیربنایی باعث غفلت وب سایتهای اینترنتی از بهینه سازی و  زیبا سازی  رابط کاربری  می شود، اتفاقی که نزدیک بود برای آپارات هم صورت پذیرد.

حدود 2 ماه است که تیم فنی مشغول طراحی و پیاده سازی رابط کاربری جدید آپارات هستند و امیدواریم  که به زودی کار ها به سرانجام برسد و آپاراتی زیبا، ساده  و کاربر پسند تر در دسترس شما قرار گیرد.

موضوع دوم در خصوص  سایت کلوب دات کام است،  یکی از مهمترین و کاربردی ترین ابزار اصلاح رفتار  و فعالیت اشخاص حقیقی و حقوقی، وجود سیستم آمار و بازخورد مناسب در خصوص نوع  و میزان عملکرد آنها است، چیزی که کمبودش به شدت در نظام مدیریت کلوبها و صفحات پرطرفدار سایت کلوب حس می شد .

سیستم آماری مناسبی در ماه گذشته توسعه داده شده که آماری مناسب از بازخورد کاربران به مقالات، تصاویر و دیگر فعالیتهای یک کلوب را به مدیران آن می دهد ، به گونه ای که براحتی می توانند با تحلیل آماری ارائه شده توسط این سیستم، جهت گیری فعالیت های خود را اصلاح کنند و  سنجش مناسبی از عملکرد خود در بازه زمانی مورد نظر داشته باشند.

تیم صبا هر روز در تلاش است تا با اصلاح نقایص گذشته و ایده پردازی در توسعه سرویس های جدید سهم ناچیزی در رشد و پویایی محتوای فارسی داشته باشد.